Wskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej przy torbieli jajnika

Witam, mam 34 lata , w ieku 23 lat a wiec 2003 roku urodz.corke pozniej po 3 latach przy badaniu u ginekologa wykryto przy bliznie po cesarskim cieciu niewielki guzek ktory wycieto mi i okazalo sie ze to endometrioza, po kolejnych 2 latach mialam na jajniku torbiel czekoladowa ktora rowniez usun. mi i podano pozniej zastrzyki przez chyba 3 miesiace, nastepnie bralam do tej pory evre hormonalna w formie plastrow, teraz mam przerwe po 6 latach stos. evry i nie wiem czy musze do niej wrocic, dzieki

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do ginekologa, który po badaniu określi dalsze postępowanie.