Badania ginekologiczne podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

czy przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych lekarz ginekolog jest zobowiazany do przeprowadzania badan, a jesli tak to jakich, czy rowniez do wykonywania badan cytologicznych jak często? jesli u pacientki stwierdzono cytologie III ,a nastepnie wykonano badanie kolposkopii ktore nie wykazało zmian chorobowych to jakie powinno byc dalsze postepowanie lekarza ginekologa, czy, jak i kiedy nalezy przeprowadzic nastepne badanie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, badania cytologiczne u kobiet współżyjących wykonuje się wg zaleceń PTG raz na 3 lata. jeśli badanie kolposkopwe jest prawidłowe, mimo wyniku III w cytologii, wówczas kolejną cytologię wykonuje się za 12 miesięcy. Pozdrawiam.