Wskazania do usunięcia polipa i wynik USG endometrium

Pytanie: czy taki wynik badania USG jest wskazaniem by usunąć polip, czy też może on pozostać bez zmian, a należy go obserwować?: Endometrium trójlaminarne o wysokości 12-13 mm, w jego obrębie na wysokości dna po stronie lewej widoczny jest dobrze odgraniczony obszar o wyższej od otoczenia echogeniczności w maks. przekroju czołowym 13 mm, strzałkowo 7mm, w wymiarze cc 8 mm - polip endometrialny, Myometrium w tylnej ścianie trzonu o nieznacznie niejednorodnej echogeniczności na obszarze 7x6mm

Polip jest niewielki i raczej nie budzi niepokoju. Jednak decyzję bezpośrednią co do usunięcia go musi podjąć ginekolog prowadzący uwzględniając także stan kliniczny pacjentki, objawy.