Wskazania do usunięcia śrub po złamaniu kości strzałkowej i śródstopia

witam, dokładnie rok temu złamałem w Danii nogę kośc strzałkowa i śródstopia (odwzorowałoby to zdjecie mogę przesłać) miałem składaną ją operacyjnie 6 śrub i jakaś blaszka. Lekarze Duńscy zalecili po roku wyjąć śrubki ze względu na młody wiek (30lat) ale w Polsce w moim powiatowym szpitalu lekarze mi odradzili i stwierdzili że mogą nie mieć takiego śrubokrętu(!!!!) i być może mnie "otworzą" i nie dadzą rady odkręcić śrub!! (naprawde tak mi powiedzieli). Dodam ze chodze rok ze szwami bo pourywali

Trzeba sprawdzic jakiego systemu użyto w Danii , taka informacja powinna byc na karcie wypisowej, większość systemów jest dostępna w Polsce trzeba mieć odpowiedni śrubokręt