Wspólżycie i korzystanie z basenu podczas leczenia grzybicy

Witam, po ostatniej wizycie u ginekologa okazało się, że mam grzybicę pochwy. Ginekolog powiedział, że nie powinno się współżyć podczas leczenie - zostały mi przepisane globulki dopochwowe. Czy jednak wstrzemięźliwość seksualna jest konieczna? Jeśli razem partnerem będziemy używać prezerwatyw to nie powinniśmy się zarazić, tak? Chciałam zapytać jeszcze czy mogę podczas leczenia grzybicy chodzić na basen? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Zarówno współżycie jak i pływanie na basenie są przeciwwskazane. Jeżli chodzi o współżycie to jest to kwestia doznań, które podczas infekcji mogą byc zwyczajnie nieprzyjemne. Na basenie może Pani zarazić inne osoby jak też sama jest bardziej narażona na kolejne infekcje.