Współżycie po dwóch dniach od poronienia

Witam! Byłam w siódmym tygodniu ciąży kiedy zaczęłam krwawić, znalazłam się w szpitalu no i poroniłam, zrobiono mi łyżeczkowanie. Po dwóch dniach dobrze się czułam więc współrzyłam a następnego dnia zaczął boleć mnie brzuch. Czy coś bardzo złego mogło się wydarzyć? Boję się, że za bardzo się pośpieszyliśmy...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę powinna Pani odczekać z rozpoczęciem współżycia 4-6 tygodni po łyżeczkowaniu! Tak wczesne współżycie oznacza wysokie ryzyko infekcji. Jeśli dolegliwości bólowe brzucha się utrzymują, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.