Kiedy można starać się o dziecko po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania szyjki macicy?

Witam, poroniłam 4 dni temu, miałam zabieg łyżeczkowania macicy. Chciałam dopytać ile dni po zabiegu może występować krwawienie? Od kiedy można rozpocząć współżycie? (z zabezpieczeniem) Kiedy można starać się z powrotem o dziecko? Z góry dziękuje. M.B

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienie po zabiegu łyżeczkowania może trwać nawet do 2 tygodni. Jeżeli po tym czasie plamienie będzie się utrzymywać, konieczna będzie wizyta kontrolna u specjalisty ginekologa. Ze współżyciem powinna Pani poczekać 4-6 tygodni. O tym, kiedy może Pani ponownie starać się o dziecko powinien zdecydować lekarz prowadzący.