Współżycie przy wirusie HPV

Stwierdzono u mnie wirus hpv 56. Mam kilka pytań : -czy mogę współżyć ? jeśli tak to czy musze uważać na coś ? czy mój partner może zarazić się przez seks oralny? - czy mogę zażywać tabletki antykoncepcyjne ? -czy powinnam się zaszczepić żeby być chroniona przed innymi genotypami wirusa ? - jakie jeszcze badania powinnam wykonać ? -test hpv metoda pCR podobno nie ujawnia czy wirus jest od dawna czy wczesnym zakażeniem wiec jakie badanie powinnam wykonać ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, genotyp jaki Pani podaje nie jest szczególnie groźnym genotypem jeżeli chodzi o rozwój raka szyjki macicy jednak powinna sie Pani udac do lekarza ginekologa celem konsultacji. Pozdrawiam