O czym świadczy wynik badania w kierunku HPV?

Witam. Prosze mi powiedzieć. Otóż dostałam wyniki badań na obecność wirusa HPV: wykryto DNA wirusa HPV o genotypie 16, 33, 52, 68. Na dole jest napisane: Wykryto DNA wirusa HPV 16. Liczba cząsteczek wirusa istotna klinicznie. Wystepuje ryzyko dysplazji. Prosze mi powiedzieć w którym najprawdopodobniej stopniu jest w/w dysplazja.

Największy udział w tworzeniu raka szyjki macicy mają wirusy HPV, takie jak 16 i 18, natomiast w powstawaniu łagodnych zmian największy udział biorą typy 6 i 11 wirusa HPV. Nie oznacza to jednak, że udział w rozwoju nowotworu szyjki macicy odpowiedzialne są tylko wirusy z grupy wysokonkogennej.

Musi być Pani pod kontrolą ginekologiczną.
Pozdrawiam