Współżycie w 5. tygodniu po porodzie

Uprawialam seks bez zabezpieczenia w 5 tyg po porodzie. po tygodniu krwawilam przez 5dni a obfitoscia nie roznilo sie niczym od miesiaczki z przed ciazy. po kolejnych 30 dniach przez niecale 2 dni plamilam. karmie piersia lecz od 3 do 6 tyg sciagalam mleko laktatorem. od tygodnia (mija12tyg od porodu) mam mdlosci, bole podbrzusza. robilam testy ciazowe: 2 po poludniu zabarwily sie cale na rozowo po czym zostawala 1kreska oraz 1 robiony z samego rana wyszedl negatywny. czy moge byc w ciazy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, prawdopodobieństwo ciąży w opisywanej sytuacji jest niskie, jednak wobec utrzymujących się dolegliwości zalecany jest kontakt z ginekologiem.