Współżycie z nosicielem HBs

Wlasnie sie dowiedzialam ze moj partner, z ktorym wspolzyje od roku jest noscilem HBS, co powinnam zrobic w takiej sytuacji?, przeprowadzic badania? jakie?

Witam,
Do czasu wykonania badań zachować wstrzemięźliwość. Proszę wykonać dwa badania anty HBc total - wynik powinien być ujemny i anty HBs - poziom przeciwciał poszczepiennych. Jeżeli anty HBs dodatni to ok, nic Pani nie grozi, jeżeli anty HBs ujemny - należy zaszczepić się 3 razy p/ wzw b.
Pozdrawiam