Wtórny brak miesiączki po chemioterapii

Mam 20 lat i zdiagnozowany wtórny brak miesiączki po chemioterapii. Od roku biorę lek Femoston i zawsze miałam regularne miesiączki. Teraz niestety się to zmieniło, opakowanie się skończyło, a okresu nie ma. Nie wiem, czy to coś poważnego? Podobno przy braniu tego leku jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, dodatkowo mój lekarz powiedział mi, że w moim przypadku mało prawdopodobne jest potomstwo. Co więc jest powodem zaburzenia miesiączkowania?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

mam prawdopodobieństwo nie oznacza niemożliwe. Proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam.