Wybór antykoncepcji dla kobiety z wagą ponad 100 kg

Witam . ważę ponad 100 kg jestem kobietą. Mam nie regularne miesiączki zdarzały się co 4 - 6 miesięcy że nie miałam. Teraz gdy mam dietę to mam prawie co 2 miesiące. Chciałam zapytać o antykoncepcję dla mnie .jaka będzie najlepsza? ? .rozglądalam się za plastra mi lub zastrzyk ale nwm czy to zadziała na ma masę.

Aleksander Ropielewski

Decyduje Pani wygoda i bilans ryzyka stosowania konkretnych metod. Waga nie jest przeszkodą. Decyzję powinniście podjąć wspólnie z ginekologiem ważąc Pani oczekiwania, wygodę i styl życia z czynnikami i przesłankami medycznymi.

Przy pani wadze plastry będą nieskuteczne. Zastrzyk (Depo-Provera) nie jest zalecany u kobiet z rzadkim miesiączkami. Proszę skontaktować się z ginekologiem -endokrynologiem w celu diagnostyki pani rzadkich mmiesiączek.