Wybroczyny pod wypustem żołądka

Witam, mam 49 lat i robiłam badanie,, Gastroskopie,, dostałam opis z które jest dla mnie mało zrozumiałe dla tego proszę o pomoc: WYNIKI- Przełyk o prawidłowym przebiegu, Nad linią Z widoczna jest nadżerka o długości ok 7 mm. Wpust sprawny. Ściany żołądka podatne na insuflację powietrza, błona żołądka różowa, pod wypustem widoczne są wydroczyny. WNIOSEK- Zapalenie przełyku TYP-B zg LA. Wydroczyny pod wypusem żołądka. Proszę o wyjaśnienie mi co to znaczy. Z góry dziękuję, pozdrawiam

Witam. Opisane zmiany są wynikiem choroby refluksowej polegającej na zarzucaniu kwaśnej treści pokarmowej żołądka do przełyku. W leczeniu stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego w żołądku.