Wybroczyny podskórne z pęcherzami w dolnej części nóg

Witam - od kilku lat w dolnej części nóg mam wybroczyny podskórne wraz z pęcherzami,które co jakiś czas pękaja i tworzą sie rany trudnogojące. Badanie Doplera wykazuje znaczny obrzęk tkanki podskórnej podudzia o charakterze chłonnym .Obecny refluks w żyle podkolanowej świadczy o uszkodzeniu funkcji zastawek.Od wielu lat zażywam acenocumarol -lecze się u chirurga naczyniowego bez rezultatu. Nogi nadal są słoniowate,opuchniete z pękajacymi pęcherzami.Jak to leczyć prosze o pomoc.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - problem jest bardzo duży, zaburzenia odpływu chłonki bardzo ciężko się leczy. Proponuję oprócz farmakoterapii, konsultację fizjoterapeutyczną. Być może masaże będa bardziej skuteczne.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Nie istnieje leczenie przez internet!!! Proszę być pod stałą opieką miejscowych specjalistów! Ja mam za mało danych nt. Pani innych chorób i wieku , aby móc cokolwiek poradzić , zż