Wyciek białej substancji z sutka i narośl na piersi

Witam, Od ponad roku czasu leci mi biala substancja z prawego sutka, mieszkam za granica bylam rok temu na badaniach stwierdzili ze to zaniknie po 6 miesiacach niestety dalej mi leci. Na dodatek na piersi od kilku lat mam narosl z ktorej przy nacisnieciu wychodzi biala ropa (smierdzaca). Nie wiem co mam robic, nie mam pojecia co to moze byc i gdzie powinnam sie z tym zglosic. Michalina

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Przyczyną wycieku z piersi mogą być bowiem zarówno zaburzenia hormonalne jak i zmiany w obrębie piersi (np. brodawczaki). Zmiana, z której sączy się ropa także powinna zostać oceniona podczas bezpośredniej wizyty.