Wycinanie migdałków a angina

Mam 30 lat, astme ponad rok temu chorowalam co miesiac na angine, migdalki mi odrosly, powinnam miec zabieh usuniecia ich, lecz od czasu kiedy przeprowadzilam sie z bagiennego lasu nad moze, i zaczelam dbac o siebie zmienilam diete, pije duzo sokow od lipca poprzedniego roku nie bylam chora ani razu. czy nadal powinnam wyciac migdalki? moge oddychac nie sa ogromne, a u mnie zapalenie pluc konczy sie zawsze koszmarem, obturacyjnym, dusznosciami, czuje ze ten zabieg jest zly dla mnie pomyslem.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazania do zabiegu może ocenić laryngolog. Jeśli jednak w tej chwili nie choruje Pani często na anginę i nie ma problemów z oddychaniem spowodowanych powiększeniem migdałów nie ma pilnych wskazań do zabiegu usunięcia migdałków.