Ból migdałka a początek anginy

Witam serdecznie. Mam ostry ból migdałka, dokładniej prawego migdałka. Boli nawet jak obracam szyją. Gardło samo w sobie nie boli nie boli też przy połykaniu śliny natomiast mam ból migdałka i migdał jest ogromny, boli przy dotykaniu. Czy to może być początek anginy? Czy ból migdałka może świadczyć o jakiejś innej chorobie? Zastanawiam się czy jest sens iść z tym do lekarza specjalisty czy może po prostu spróbować się leczyć tak jak na anginę. Czym może być spowodowany taki ból migdałka i jego powiększenie? Słyszałam sporo o operacji wycięcia migdałków - czy ból migdałka może być oznaką, że tego typu zabieg będzie potrzebny? Na początku bagatelizowałam sprawę, ale później trochę o tym poczytałam i zaczęłam się denerwować. Teraz nie wiem czy powinnam iść do lekarza czy jeszcze poczekać. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane anginą. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.