Czy jest możliwe, aby od migdałka był tylko kaszel?

Witam, pytanie dotyczy mojej 6-letniej córki. Otóż cierpi ona na przewlekły, mokry kaszel. Nasi pediatrzy rozkładają już ręce, przepisując tylko kolejne syropy wykrztuśne. Kaszel trwa już ponad miesiąc i najgorszy jest w nocy oraz nad ranem. Przy każdej wizycie u lekarza osłuchowo płuca i oskrzela czyste, gardło bez zmian. Lekko powiększony trzeci migdał. Czy jest możliwe, aby od migdałka był tylko kaszel? Córka ogólnie nie choruje, nie wie co to ból gardła czy angina. Nie wiem co robić...

Oczywiście. Jest to jeden z objawów zajęcia zatok, związany z obecnością trzeciego migdałka. Usunięcie migdałka spowoduje, że w ciągu do 4 tygodni kaszel powinien ustąpić.