Wyczuwalne stwardnienia w piersiach

Mam 23 lata, Regularnie badam piersi. Od jakiegoś czasy wyczuwałam stwardnienia, teraz jest ich więcej. Myślałam, że wyczuwam tkankę, ale teraz czuję je nawet po okresie. Okoł 8 miesięcy temu miałam wyciek z brodawki, mój ginekolog stwierdził, że to przez tabletki antykoncepcyjne (Yasmin). Dodam, że choruję na niedoczynność tarczycy i RZS. Czy powinnam wykonać USG piersi? Czy może jestem przeczulona? Obawiam się kolejnego problemu. Dziękuję za odpowiedź.

Koniecznie proszę zrobić USG to wyjaśni wszelkie wątpliwości, a w razie czego zawsze można wykonać biopsję. Proszę tego nie zaniedbać bo czasami z tego może stworzyć się zmiana nowotworowa, a początkowe stadia choroby są wyleczalne. Troszkę Panią straszę, ale jeśli to ma popchnąć do działania czyli umówienie się na USG to wszelkie chwyty dozwolone :) Często przy autoimmunologii jest tendencja do tworzenia się guzków, torbieli, cyst, więc warto wykluczyć czy to nie coś poważnego. Czasami takie zmiany obserwuje się nawet przez kilka lat. Jeśli piersi mają budowę gruczołowatą (nie wiem czy to fachowo określiłam) guzki są wyczuwalne, ale niegroźne. Najbardziej niedorzeczną odpowiedzią jaką usłyszałam od lekarza to: żeby ich Pani nie wyczuwała to proszę przytyć. Nadmieniam, że jako dietetyk mam zakres tkanki tłuszczowej w normie co prawda w dolej granicy, ale w normie...