Wydłużenie cyklu stosowania tabletek antykoncepcyjnych Artilla

Witam, biorę tabletki jednofazowe Artilla. Wzięłam 21 tabletek z drugiego blistra i 7 z trzeciego. Po 3dniach wystapilo krwawienie, sama nie wiem już czy to była miesiączka..Bo słyszałam różne opinie na ten temat po wydłużeniu cyklu, dodam że trwało to 4 dni. Zostało mi 14 tabletek z 3 blistra i zastanawiam się co zrobić bo po jutrze minie 7 dni od odstawienia. Szkoda mi wyrzucić tabletek.. Znowu nie chce zrobić sobie miesięcznej przerwy ich brania. A może wziąć te 14 i przerwa? Pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani przyjąć większą ilość tabletek w danym cyklu. Nie powinna Pani jednak przyjmować mniejszej ilości. Proponuję zatem, by przyjęła Pani 14 tabletek z 3 blistra oraz pełen 4 blister. Następnie proszę zrobić 7 dniową przerwę. Kolejne opakowania proszę stosować normalnie, tj. 21+7.