Wydzielina pod napletkiem i złuszczanie się skóry

Od około roku walczę z dziwnymi objawami na prąciu (kwiecień 2011). Zaczęło się od białej serowatej mazi na członku pod napletkiem. Po zastosowaniu kilkakrotnie bez skutku leków na grzybicę (Travogen, Flumycon itp) dermatolog kazał zrobić mi wymaz, który pokazał, że nie mam grzybicy, tylko bakterie escherii coli, morganela morgani i entercoccus species, na które dostałem antybiotyk Bactrim (listopad 2011) oraz Pimufacin. Na początku stycznia wyszła mi taka dziwna jakby warstwa pokrywająca cały żołądź, która wyglądała trochę jak skorupa i po myciu odchodziła płatami. Od dermatologa dostałem Cicalfat oraz Alnatan. Bardzo sporadycznie odczuwam jakieś inne dolegliwości typu swędzenie, pieczenie.

Od ok. 14 dni nie smaruję niczym, co 5-6 dni ściągam skórę i myję żołądź Pharmaceris intima. Niestety znowu na początku żołądź był czerwony, a teraz zaczęła się tworzyć się cienka warstwa, tak jakby skóry, która pod strumieniem wody lekko odchodzi. Wydaje mi się, że pojawił się też nieprzyjemny zapach. Dodam jeszcze, że od mnie więcej tego samego czasu sporadycznie odczuwam swędzenie okolic odbytu. Dbam o higienę, wycieram okolice intymne tylko ręczniczkami jednorazowymi (nie trę, tylko osuszam). Wynik AIDS ujemny. Proszę o poradę, co zrobić?

Witam serdecznie!

Nawracające infekcje są wskazaniem do wykonania badań dodatkowych pod kątem spadku odporności. Oprócz wykonanych już badań wskazane jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych - przynajmniej pod postacią morfologii krwi obwodowej, poziomu cukru, OB, CRP, poziomu enzymów wątrobowych, kreatyniny, badania ogólnego moczu. Wskazane jest również wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej (w celu wykluczenia schorzeń narządów znajdujących się w tej lokalizacji). Warto również wprowadzić do leczenia preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego, dostępne bez recepty w różnych formach a aptekach, a pomagające w odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej organizmu, która po stosowanym leczeniu może być wyjałowiona. Konieczna jest również ponowna wizyta u dermatologa.
Jeżeli jest Pan aktywny seksualnie konieczne jest również zbadania Partnerki, nawet jeżeli nie występują u niej objawy infekcji dróg moczowo-płciowych.
Pozdrawiam