Wydzielina wydobywająca się z piersi

Witam. Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie piersi od połowy cyklu aż do okresu do tego stopnia, że muszę brać tabletki przeciwbólowe. Do tego od dwóch tygodni z jednej piersi po uciśnięciu sutka wydobywa mi się kropla brązowo zielonkawej lepkiej wydzieliny, tak jakby z jednego przewodu mlecznego.Prolaktyna w normie, usg nie wykryło zmian, tylko strukturę mocno gruczołową. TSH lekko ponad normę (po strumektomii,nie przyjmowałam lewotyroksyny przez jakiś czas, stąd wzrost). Gdzie szukać przyczyny?

W takim wypadku zalecałbym wykonanie testu ciążowego, profilu hormonów płciowych oraz jeśli udałoby się to wykonać posiew na badanie mikrobiologiczne z wysięku z brodawki sutkowej.