Wygląd stolca a leczenie depresji

Witam mam problem od jakieś paru miesięcy zauważyłem że, moje stolce są połyskliwe,nieforemne,trudno się spłukują,nic mnie nie boli(miałem robione 2mies.temu Usg i alt i aspt wszysto w pożądku). Muszę dodać żecz ważną od 2 lat choruję na depresje(biorę deprexolet).Przepraszam za tak nieprzyjemne pytanie. Moje pytanie czy wspomniane dolegliwości są związane z depresją czy to coś innego ewentualnie jakie badanie wykonać. Bardzo dziękuje za odp.

Witam Pana,

W przebiegu głębokiej depresji z objawmi somatycznymi może pojawić się skłonność do zaparć, a co za tym idzie -bolesnego oddawania stolca. Dodatkowo lek z podanej przz Pana grupy (działajacy wieloreceptorowo- mianseryna) może w bardzo dużych dawkach powodować zaparcia. Trudno mi odpoweidzieć czy tak jest w Pana przypadku, gdyż nie podał Pan czy przyjmuje Pan wymieniony lek od niedawna, czy przez całe dwa lata terapii oraz w jakiej dawce jest stosowany. Trudno "leczyć wygląd stolca". Powodem niepokoju powinny być ew. objawy kliniczne związane z przewodem pokarmowym. Warto zasięgnąć opinii w tej sprawie u lekarza rodzinnego lub internisty. Być może potrzebne będzie badanie za zakresu gastroenterologii- rektoskopia czy kolonoskopia.Jednak diagnostykę warto rozpocząć od wizyty u chirurga oraz naprostszego badania per rectum.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza