Swędzenie w okolicy odbytu a badania w kierunku hemoroidów

Witam dwa miesiące temu stwierdzono ,że mam hemoroidy jedynym objawem było swędzenie w okolicach odbytu , przyczyną było nieregularne odżywianie, inne objawy do bóle brzucha lekarz stwierdził zespół jelita drażliwego,miałem robione badanie morfologię i krew i lekarz stwierdził ,że jestem zdrowy ,ale poprosiłem go o skierowanie do prokotologa , dopiero po miesiącu udalo mi się odstac do proktologa , który umówil się ze mna na rektoskopie , wyjdae mi się ,że wystarczłoyby samo badanie per rectum

Standardowym badaniem proktologicznym jest badanie odbytu palcem oraz anoskopem (krótkim 7-9 cm, skośnym wziernikiem). Podczas rektoskopii ( aparat ma około 25 cm i prosty koniec ) trudno ocenić czy pacjent w rzeczywistości cierpi na hemoroidy czy też nie.