Uporczywe swędzenie i pieczenie odbytu oraz krwawienie

Witam! Mam 25 lat. Z powodu uporczywego swędzenia, pieczenia odbytu i uczucia niepełnego wypróżnienia zgłosiłam się do proktologa. 2 krotnie zauważyłam także krew na papierze toaletowym po wyproznieniu. Stolec jest jasnobrązowy i bardzo luźny, oddawany co 2-3 dni. Po badaniu per rectum, stwierdził że mam zapalenie odbytu oraz jego pęknięcia. Otrzymałam maści doodbytnicze. Tu pojawia się pytanie, czy lekarz nie powinien przeprowadzić dokładniejszych badań proktologicznych?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez zbadania trudno określić słuszność decyzji podejmowanych przez lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną.