Częste uczucie niepełnego wypróżnienia

Częste uczucie niepełnego wyproznienia,zaleganie stolca,nagłe parcie na stolec lub okolice odbytu uniemożliwiające normalne funkcjonowanie,problemy z oddawaniem gazów (wychodzą tylko przy wzmożonym wysiłku),Czy to mogą być hemoroidy? Co to może być.Dziękuje

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Diagnostyka w opisanym przypadku wykracza poza możliwości internetowe. Prawdopodobnie będzie potrzeba wykonać badanie kolonoskopowe. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Objawy mogą wskazywać na hemoroidy. Proponuje udać się do lekarza POZ, w tym wypadku bardzo pomocne będzie badanie lekarskie (wliczając per rectum).