Wyjaśnienie wyniku USG kolana

Bardzo proszę o wytłumaczenie usg kolana Płyn w zachyłku nadrzepkowym do 5 mm. Niewielka entezopatia ścięgna mięśnia czworogłowego uda i proksymalnego przyczepu ścięgna rzepki. Lateralizacja rzepki. Zmiany zwyrodnieniowe krawędzi stawowych w stawie rzepkowo - udowym po stronie bocznej. Cechy uszkodzenia łąkotki bocznej. 1. z jakiego powodu jest płyn i jak go usunąć? 2. co to entezopatia? 3. jakie są konsekwencje uszkodzenia łątkotki bocznej?

Witam,
1/ płyn prawdopodobnie jest związany z uszkodzeniem łąkotki bocznej i powinien samoistnie wchłonąć się po wyleczeniu łąkotki.
2/Entezopatia to przewlekłe zapalenie przyczepu ścięgna do kości.
3/ konsekwencją uszkodzenia łąkotki bocznej może być uszkodzenie bocznego przedziału stawu kolanowego
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda