Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cena krzywej cukrowej z uwzględnieniem insuliny

Witam mam ogromna prosbe aby ktos udzielil mi odpowiedzi ile wynosi krzywa cukrowa cena? poniewaz moj lekarz pierwszego kontaktu nie wiedzial o co chodzi w tym badaniu.mam zalecenie od ginekologa abyzrobic badanie krzywej cukrowej z uwzglednieniem insuliny jak to badanie wyglada, jak wysoka jest cena badania krzywa cukrowa i czy mmmoge zrobic je w przychodni czy koniecznie zrob ic musze je w szpitalu? Wpisywalam w int ernecie " krzywa cukrowa cena " ale nie znalazlam potrzebnych informacji, stad moja wiadomosc tutaj. Pod hasłem krzywa cukrowa cena są informacje dotyczace ksoztow zwykłego badania, bez uwzglednienia insuliny a ja takie dostalam zalecenie. Wiec zapytam jak duza jest krzywa cukrowa cena z uwzglednieniem insuliny? Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Niebezpieczeństwo stosowania pomp insulinowych

Cierpisz na cukrzycę? Koniecznie obejrzyj ten film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Dowiedz się, czy stosowanie pomp insulinowych może być niebezpieczne.

Jest to normalna krzywa cukrowa, z tym, że jednocześnie z tej samej próbki krwi bada się poziom insuliny i cukru. Większość laboratoriów wykonujących badania posiada możliwość wykonania takich badań (w Krakowie na pewno Diagnostyka) - można je zlecić bezpośrednio w punkcie Diagnostyki jak i w przychodni z nią współpracującą. Badanie koniecznie wykonuje się na czczo i trwa ono 2 godziny (w takim odstępie czasu pobierana jest krew, w międzyczasie należy pozostawać w stanie spoczynku). W niektórych miejscach na badania trzeba przynieść własną porcję glukozy zakupioną w aptece - warto o to zapytać w punkcie przed wykonaniem badania.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Jest to badanie krzywej cukrowej z uwzględnieniem insuliny. Najpierw pobierana jest krew na czczo, następnie po pierwszej i drugiej godzinie. Po pierwszym badaniu wypija się 75 g glukozy. Ważne, aby w okresie oczekiwania na kolejne pobranie pozostać w spoczynku - najlepiej usiąść w poczekalni z lekturką. W krakowskiej diagnostyce to koszt ponad 100 zl.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy