Wykonanie badania moczu po antybiotykoterapii

Witam. Chciałabym dowiedzieć się po jakim czasie od przyjmowania antybiotyku doustnego można wykonać badanie moczu oraz czy na jego wynik będą mieć wpływ przyjmowane właśnie krople do ucha z antybiotykiem, a jeśli tak, to ile czasu po zakończeniu ich używania trzeba odczekać?

Magdalena StusiĹska

Kontrolę można wykonać już w dniu po skończeniu przyjmowania leków- krople do ucha nie będą miały wpływu na wynik badania.