Wymioty po przyjęciu tabletki Daylette

Witam, Problem mój polega na tym, że godzinę po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Daylette (20 tabletka) wymiotowałam. Niestety nie pomyślałam o tym, że tabletka mogła się nie wchłonąć i po prostu mogłam ją wymiotować. Przez kolejne 2 dni brałam normalnie kolejne tabletki. Czy powinnam teraz pominąć tabletki placebo i rozpocząć nowe opakowanie, czy brać wszystko bez zmian? 2 dni po incydencie z wymiotowaniem współżyłam z moim partnerem (stosunek przerywany), czy jest ryzyko ciąży?

Aleksander Ropielewski

Ryzyko jest niewielkie i zależy głównie od tego, który był to tydzień przyjmowania tabletek (największe w pierwszym tygodniu).