Wynik badań anty-TG i kalcytoniny do analizy
Proszę o interpretację wyników. Anty Tg 20,94 (norma 0-115), parathormon 42,16 (norma 16-65), Kalcytonina <2 (norma 0-5),anty-tpo <0.01 (norma 0-5,61). TSH,FT3 i FT4 w normie, USG tarczycy torbiel 3mm. Wizytę mam dopiero za 2 miesiące. Pozdrawiam

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Wyniki są prawidłowe, nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. Torbiel jest malutka i wymaga okresowej kontroli, np. usg raz w roku lub częściej, gdyby poczuła Pani, że zmiana powiększa się. Na chwilę obecną może Pani "spać spokojnie" :)
Pozdrawiam serdecznie/
Marek Derkacz