Badanie FT3, ANTY-TPO, ANTY-TG

Takie wyniki dzisiaj odebrałem; FT3 - 26,56 pmol/l - zakres norm - 3,90-6,70 FT4 - 54,19 pmol/l - zakres norm 11.5-21,0 Anty-TPO - 92 IU/ml - zakres norm <34 Anty-TG - 18 IU/ml - zakres norm 10-115 , proszę mi powiedzieć co mi dolega i co mam robić i czy to jest wyleczalne. Romek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki wskazują na nadczynność tarczycy o etiologii autoimmunologicznej. Proszę zgłosić się do specjalisty endokrynologa, który wdroży właściwe leczenie.