Wynik badań hormonów tarczycy i TSH trzeciej generacji

prosze o analize moich wynikow : TSH 3genaracja wynik 1,660 norma ulU/ml 0,4-4 FT 3 wynik 2,9 pg/ml 1,8-4,4 FT4 wynik 1,28 ng/dl 0,8-1,9 a.TPOwynik 5 IU/ml 35 wIT:D3 wynik 12,31 poziom od 10 -30 ng/ml. L-Thyroxin 50ug /dzienna dawka 75ug Jak powinnam urmowac niedobor wit:D3 dziekuje z gory za odpowiedz .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, stężenie hormonów tarczycowych jest prawidłowe. Niedobór witaminy może Pani uzupełnić przyjmowaniem preparatów witaminy D, które są dostępne zarówna na receptę i bez recepty. Warto,aby lekarz zlecił odpowiednią dawkę preparatu. Pozdrawiam.