Wynik badań Toxo IgG i IgM do analizy

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników badań toxo igg i igm: 1. Data 11.12.2014 IgM 3,99 Index, obecne (metoda CLIA, obecne >=1,00) 2. Data 15.12.2014 IgM 2,66 Index, obecne (met. CLIA, obecne >=1,0) IgG 3,80 IU/ml, nieobecne (met. CLIA, obecne >10) 3. Data 15.12.2014 IgM 1,08 Index, obecne (met.CLIA, obecne >=1,0) IgG 4,20 IU/ml, nieobecne (met. CLIA, obecne >10)) Czyli wydaje się, jakby IgM malało, a IgG rosło, jednak ogólnie wynik mam cały czas IgM (+), IgG (-). Co robić?

Bardzo dobra tendencja! Immunoglobuliny IgM świadczą o aktywnym zakażeniu, natomiast IgG o pojawianiu się ochrony (odporności). Na efekty trzeba jeszcze poczekać - proszę być nadal pod opieką lekarza - chyba nie potrzeba robić badań co kilka dni?