Wynik badania beta-hCG 159

Mam 30 lat, ostatnią miesiączkę miałam 26.10, cykle 28-30 dni. W dniu 27.11 zrobiłam pierwsze badanie beta HCG, które wykazało poziom 139. Dnia 01.12 byłam u lekarza, podczas badania USG nie zauważono żadnego jaja płodowego, stwierdzono jednak nietypową budowę macicy - dwurożna. Lekarz ocenił że jest jest za wcześnie aby cokolwiek powiedzieć i zaprosił mnie ponownie za 2 tygodnie. W dniu 05.12 wykonałam ponownie badanie bHCG, wynik badania to 159.Proszę o informację czy powinnam się niepokoić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki beta-hCG wskazują na zdecydowanie za niski przyrost jak dla prawidłowo rozwijającej się ciąży. Warto jednak, tak jak zalecił Pani lekarz, udać się na kontrolne USG oraz powtórzyć jeszcze raz beta-hCG za kilka dni.