Wynik badania echa serca i badania krwi u 63-letniej osoby

Mój wynik echa serca: wiel;kość jam serca w granicach normy, Aparat zastawkowy w normie. Mięsień lewej komory pogrubiały o upośledzonej relaksacji. Kurczliwość dobra. Osierdzie wolne. LVIDd: 5,42 cm, LVDs: 3,74 cm, FS 31%, EF: 0.582, SV 83,0 ml. Czy to się da leczyć? Sylwester M. Jarkiewicz

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę z powyższym wynikiem udać się do lekarza kardiologa. Po badaniu lekarskim w zależności od dodatkowych objawów będzie możliwe określenie odpowiedniego postępowania.