Wynik badania EEG 28-letniej osoby do analizy a dalsza terapia

Witam. Mam 28 lat i dostałam taki opis badania EEG: Rytm alfa pojawia sie okresowo 11-12Hz<14uV-22uV, zaburzona organizacja zapisu w okolicach czołowych. Zapis z narzutem niskonapięciowej czynności szybkiej. RZ słabo wyrażona. HW i FS bez wyraźnego wpływu na zapis. ORZECZENIE: Zapis w wiekszości niskonapięciowy, mało zróżnicowany przestrzennie. Co to oznacza? Czy wszystko ze mna ok? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

W wyniku nie ma nic niepokojącego.

Pozdrawiam.

Badanie EEG jest badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu. Nigdy !!! nie ocenia się i nie interpretuje się samego wyniku badania zawsze w powiązaniu ze stanem klinicznym, zgłaszanym objawami itd.
Nieprawidłowy wynik nie świadczy o chorobie i odwrotnie prawidłowy wynik może wystąpić u osoby chorej np. na padaczkę