Wynik badania EEG i wskazania do wykonania CT u 10-latka

zlecone dla 10 latka ct głowy, afatyk, tomograf był w wieku ok 4-5lat, stereotypie ruchowe,eeg zapis nieprawidłowy,czynność podstawowa prawidłowa,zróżnicowna przestrzennie z dominacją średnionapięciowej czynności alfa 8=9Hz i do 52uVnad ok potyliczną .Na jej tle zarejestrowanos-krotnehrupy wysokonapieciowych fal wolnych theta 7 Hzjak w $36.Zamiany trwją 1-2 sek, mają charakter uogólniony, reakcja O-Z obecna , zapis wrażliwy na HV i próbę stroboskopową 5-10HZ.alergik, czy ct jest bezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

CT jest badaniem bezpiecznym, tym bardziej jeżeli występują wskazania do jego wykonania.