Wyjaśnienie wyniku badania EEG 19-latki

Witam, mam 19 lat proszę o wyjaśnienie eeg: Czynność podstawowa eeg zachowana. W odprowadzeniach ciemieniowych i potylicznych składa się ze średnionapięciowego nieregularnego rytmu alfa 8-8,5 Hz oraz z fal beta. Na tym tle rejestruje się rozsiane fale wolne 7 Hz średnionapięciowe dość liczne z odprowadzeń czołowych. W trakcie hv i fotostymulacji aktywacja zapisu do 1-2 sek wyładowania fal średnio i wysokonapięciowych theta. Objawy: zaburzenia ruchowe, uczucie zapadania, drgawki, ból głowy.

Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta.
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.