Jaka jest interpretacja wyniku badania EEG u 6-latki?

Witam mam problem z interpretacją eeg 6-letniej córki czynność podst. w odprowadzeniach ciemnieniowo-potylicznych stanowią fale alfa 8-9 Hz o ampl. do 110uV. W tylnych odprowadzeniach obecne są poj. fale ostre o morf młodziezowych. Rz(+). HW nieznacznie nasila udział fal theta. Fs przy błyskach 16Hz w odprowadzeniach potylicznych rejestrują się fale ostre (Istopień wg Waltza). Proszę o interpretację czy mam się martwić?

Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta.
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.