Jaka jest interpretacja wyniku badania EEG u 28-latka?

Prośba o interpretację badania EEG Epizodyczne zmiany uogólnione pod postacią grup zaostrzonych fal theta - 5-7 Hz (o amplitudzie wyższej od tła) i pojedynczych fal ostrych srednionapieciowych. Rz obecna, Hw. i Fs. nie aktywuja wyraźnie zmian. W czasie Fs. obecne są fragmenty symetrycznego widzenia rytmów przy niektórych czestotliwosciach stroboskopu. Badanie było przeprowadzone z powodu stanu ociezalej głowy. Czy powinnam się martwić? Nigdy nie miałem żadnych omdlen (poza mikcyjnym)i atakow

Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta.
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.