Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania EEG u 31latki

Witam prosze o interpretacje wyniki eeg : Czynność podstawowa zróżnicowana . W odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych składa sie z rytmu alfa 8,5 - 10 Hz o amplitudzie do 36 uv oraz seri niskonapięciowego rytmu beta . RZ obecna . Na tym tle zarejestrowano w odprowadzeniach przedczolowo czołowych po stronie prawej liczne grupy fal o częstotliwości 2,9 do 4,4 Hz i amplitudzie do 59 uv. Hw i fs nie aktywują zapisu . Zapis nieprawidłowy rejestracja fal delta i theta w odprowadzeniach przedczo
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Zapi wymaga kontroli ale jakie są objawy, trzeba chyba wykonać NMR mózgoia

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0

EEG jest badaniem, które zawsze !!! interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy