Niskonapięciowy rytm beta w odprowadzeniach czołowych

Witam.Odebrałam wynik EEG i chciałam poznać wynik ale niestety moja wizyta u lekarza jest dość odległa. " Badanie EEG wykonano w czuwaniu. Zapis zróżnicowany przestrzennie. W odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych rejestruje się czynność podstawową o częst. 11 Hz. i nap. do 70uV. W odprowadzeniach czołowych dominuje niskonapięciowy rytm beta. R.z wyrażona HW. i fs. nie aktywują zmian." Czy mogę prosić o interpretację?

Niestety.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.