Wynik badania EEG u 17-letniej córki

Co to może znaczyć: Czynność podstawową stanowi niskonapięciowy mieszany rytm beta i alfa o częst. 8-12 Hz i amplit. ok.5-30 uv na które nakładają się fale theta o częst. 5-7 Hz z przewagą strony lewej oraz liczne artefakty oczne. Hv nie zmienia zapisu. Wniosek: Zapis z nieznacznego stopnia zmianami patolog. o charakterze rozsianym w obustr. odprow. czołowo - skroniowych z przewagą strony lewej To z badania córki dn. 19. 11. 2014 Badanie EEG. Obecnie córka ma 17 i pół roku

Zbadanie EEG jest badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Badanie to zawsze interpretuje się w kontekście objawów klinicznych.
Nigdy!!! nie interpretuje się i nie leczy samego zapisu eeg.