Zapytaj lekarza

1 , 0 3 2 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania EEG u 35-latki

Witam.Dzis odebrałam wynik zapisu EEG. bo się martwie ,a wizyte mam po Tomografi komputerowej dopiero u Neurologa. Zapis zroznicowany przestrzennie. Rytm fal alfa symetryczny , nieregularny o częstotliwosci 8-9 Hz i amplitudzie do 30 uV. Rz-obecna.W całym zapisie widoczne są rozsiane fale wolne tehta 5-6 Hz i pojedyncze fale ostre.Fs bez wpływu na zapis.HV nasila zmiany. Orzeczenie: Zapis niskonapięciowy z niewielkiego stopnia uogolnionymi zmianami o charakterze rozsianym.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Proszę pamiętać, że wynik badania EEG należy interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich. Nieprawidłowy zapis EEG nie musi bowiem świadczyć o występowaniu istotnej patologii. Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy