Wynik badania Fibroscan

Witam. Dzisjaj zrobilem badanie fibroscan a wynik jest nastepujacy. Median-10,1 IQR- 0,7 IQR/med -7%. Wynik odpowiada F2. Prosze o interpretacje mojego badania .Chciałem sie dowiedziec czy ten wynik jest bardzo zly ?. Od 2 lat nie pije alkocholu i czesciowa stosuje diete. Biore od niedawna Hepatil i Heparegen. Dziekuje

Piotr Pilarski

Wynik świadczy o średnim stopniu zwłóknienia. Maksymalny wynik odpowiadający marskości to F4.

Pozdrawiam.