FibroScan wątroby a interpretacja wyników

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące badania FibroScan. Co oznaczają wyniki badania FibroScan wątroby włóknienie na poziomie F1/F2 wg skali metavir ,Median 7,5 IQR* 0,9 IQR*/med 12% zrobiłam badanie ale muszę poczekać na wizytę u lekarza do przyszłego roku. AST105 ALT210,4 GGTP79,55 ALP115,9 białko C 11,15 Kupiłam sobie LIV 52 stosuję dietę i czekam na wizytę .Chciałabym wiedzieć co takie zwłóknienie oznacza , czy to jest odwracalne czy mam szansę na całkowite wyleczenie jak długo to leczyć i jakimi lekami.Dodam że wirusów C B nie mam wynik dobry. Czy FibroScan to precyzyjne badanie, które faktycznie jest wstanie dokładnie zdiagnozować problemy? FibroScan ma bardzo dobre opinie, ale wolałabym jednak dopytać o profesjonalną opinię. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Według przedstawionego przez Panią wyniku FibroScan: F1 to wrotne i okołowrotne zwłóknienie bez przegród, F2 to wrotne i okołowrotne zwłóknienie z rzadko występującymi przegrodami (w skali do F4) - potwierdzone pozostałymi testami. Zmiany świadczą o początkowej fazie marskości wątroby. W takim przypadku wystarczająca jest dieta wątrobowa oraz leki hepatotropowe (np.: Hepatil, Essentiale, LIV52, Heparegen, Hepa-Merz). Oczywiście wyniki najlepiej skonsultować z hepatologiem.