Zapalenie miąższu wątroby a poziom ALT

Witam. Moje wyniki to alat 68 i ggtp 187 . Diagnoza to zapalenie miąższu wątroby. Czy to zapalenie mogło spowodować powiększenie śledziony do 155x45 oraz czy właściwym postępowaniem jest zażywanie essentiale forte 3 razy dziennie po 2 tabletki oraz Sylimarol 3 razy dziennie po jednej tabletce??

- wszystko zalezy jaki w chwili obecnej jest konkretnie stan morfotyczny miąższu wątroby (jak ona wygląda w badaniu USG czy też TK), jeśli występuje postępujący stan zapalny z marskością może to doprowadzić do powiększenia śledziony, najlepiej w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem
czy właściwym postępowaniem jest zażywanie essentiale forte 3 razy dziennie po 2 tabletki oraz Sylimarol 3 razy dziennie po jednej tabletce?
- najwłaściwsze jest stosowanie leków hepatotropowych np. Essentiale oraz przestrzeganie diety wątrobowej, leczeniem i diagnostyką najlepiej, że zajął się hepatolog