Essentiale Forte i jego zamiennik Esseliv - prawidłowe dawkowanie

Witam. Stosowałem na regenerację wątroby Esseliv przez 4 tygodnie i kupiłem teraz Esseliv Forte. Na ulotce jest napisane, że prawidłowe dawkowanie tego leku to 3 x 2 tabletki na dobę. Czy mogę zmniejszyć dawkę na 2 x 2 tabletki rano i wieczorem, czy muszę brać tyle ile jest napisane na ulotce? Czy takie dawkowanie 2 x 2 tabletki nie zmniejszy właściwości leku? Czemu trzeba brać aż 6 tabletek dziennie opakowania, gdzie jest 50 tabletek i nie wystarczy przy takim dawkowaniu na pełny miesiąc? Wujek polecił mi nie stosować zamiennika, tylko kupić sobie Essentiale Forte, który jest ponoć oryginałem. Mówił, że jest lepszy i bardziej pomaga mu na wątrobę, jak to jest? Czy jak będę brać Essentiale Forte to czy dawkowanie jest takie samo, czy wystarcza wtedy leku na dłużej? I który jest skuteczniejszy? Pozdrawiam

Czy mogę zmiejszyć dawkę na 2X2tab rano i wiczorem Czy muszę brać tyle ile piszę na ulotce?
- oczywiście można
czy takie dawkowanie 2X2tab nie zmiejszy włościwośći leku?
- na pewno zmniejszy w jakiś stopniu skuteczność
Czemu trzebą brać aż 6tab dziennie opa 50tab nie straczy przy takie dawkowaniu na pełny mieśiąć?
- bo to maksymalna skuteczna dawka

Lek. Tomasz Stawski

Witam,

zacznijmy od sprostowania- Esseliv jest generykiem (kopią oryginału). W związku z czym nie dotyczą go żadne badania kliniczne potwierdzające jego skuteczność, czy wymagany skład. Nikt również nie weryfikuje prawdziwości danych zawartych na opakowaniu, z tym co rzeczywiście znajduje się w kapsułce. Dodatkowo zarówno Esseliv, który zwykłym suplementem, i Esseliv Forte zawierają dokładnie taką samą dawkę fosolipiidów. Różnica w nazwie na opakowaniu.

Dlatego ja swoją wypowiedź oprę na stosowaniu leku - oryginału Essentiale, posiadającego komplet medycznej dokumentacji potwierdzającej przejście całej drogi od wynalezienia, po przebadanie aż po próby kliniczne.

Essentiale stosujemy 3 x 2 kapsułki dziennie przez długi okres czasu.
Regeneracja wątroby jest procesem długim.
Do tego, aby proces był skuteczny i efektywny, należy zachować prawidłowo zbilansowaną dietę, dostosowaną do zmian wątrobowych.
Połączenie farmakoterapii z właściwym postępowaniem żywieniowym jest słuszną drogą do regeneracji tego cennego narządu.
Kuracja podtrzymująca to 2 x 2 (zależnie od stanu wątroby potwierdzonego badania biochemicznymi)

Fosfolipidy sojowe nie są skuteczne w ciężkich uszkodzeniach wątroby przebiegających z marskością.

Pozdrawiam Asia Szmitka-Łuszczyk